С.Б

Сок од киви: Го подобрува видот, кожата, косата, и помага при губење на тежината!

Ова овошје има долга традиција, од лисјата се прави чај, додека од овошјето обично се прават сокови, сирупи, џемови, слатки, ракија, ликер, а потоа...

КРЕМАСТА ПАСТА СО ПИЛЕШКО: Идеален летен ручек подготвен за половина час!

Брзо и вкусно. Пилешко и тестенини - ветувачка комбинација. Состојки: 2 стека пилешки гради 300 гр шери домати 200 гр фета сирење 2 чешниња лук ...

Колач со лешници: Чоколадно лудило од десерт!

Мора да го пробате ова! Состојки за кора: 9 белки од јајца 200 гр шеќер 1 жолчка 1 лажица брашно 1 лажица какао 150 гр...

Дали сте пробале ЧОКОЛАДНИ ПУКАНКИ: Еве како да ги подготвите за вашето друштво вечерва!

Слатките пуканки се полн погодок! Досега веројатно сте пробале пуканки со разни додатоци, путер, лути пиперки, пилешки зачини или многу други солени додатоци за...

Домашен сок од јагоди: Рецепт и лековити својства!

Одличен освежувачки сок кој во исто време има и лековити својства. Состојки: 3 килограми јагоди 5 литри вода 600 грама шеќер 3 лимонтуси Подготовка: За да го...

Овој пијалок ги штити крвните садови и го намалува ризикот од срцев и мозочен удар!

Чаша од ова смути наутро, пред да пиете или да јадете нешто друго, ќе го намали ризикот од срцеви заболувања. Состојки: половина авокадо 1 лажица...

Брз сендвич за ручек: Ќе ви го олесни подготвувањето а вкусот е неверојатен!

Направете си сендвич што ќе ве држи сити половина ден. Состојки: 30 гр путер 2 чешниња лук оригано сол половина црвен кромид 1 жолта пиперка ...

Полна чинија зеленчук: Подготовка за половина час!

Одличен рецепт кој ќе ви ги разбуди сите сетила. Состојки: 450 гр Моркови 450 гр тиква 450 гр домати 2 цвекла 1 кромид 1 конзерва...

Напиток кој помага против чир на желудник!

Соковите што содржат витамини Б и Ц и бета-каротен се добри против чир на желудник. Ако имате проблем со имунитет, препорачуваме пијалок кој се прави...

Напиток за искашлување на слузта од белите дробови!

Предлагаме сок што лесно се прави и не бара многу состојки. Иако овој сок нема пријатен вкус, неговата горчина го олеснува разредувањето на слузта во...

About Me

908 POSTS
0 COMMENTS
- Advertisement -

A Must Try Recipe

Сок од киви: Го подобрува видот, кожата, косата, и помага при губење на тежината!

Ова овошје има долга традиција, од лисјата се прави чај, додека од овошјето обично се прават сокови, сирупи, џемови, слатки, ракија, ликер, а потоа...

КРЕМАСТА ПАСТА СО ПИЛЕШКО: Идеален летен ручек подготвен за половина час!

Брзо и вкусно. Пилешко и тестенини - ветувачка комбинација. Состојки: 2 стека пилешки гради 300 гр шери домати 200 гр фета сирење 2 чешниња лук ...

Колач со лешници: Чоколадно лудило од десерт!

Мора да го пробате ова! Состојки за кора: 9 белки од јајца 200 гр шеќер 1 жолчка 1 лажица брашно 1 лажица какао 150 гр...

Дали сте пробале ЧОКОЛАДНИ ПУКАНКИ: Еве како да ги подготвите за вашето друштво вечерва!

Слатките пуканки се полн погодок! Досега веројатно сте пробале пуканки со разни додатоци, путер, лути пиперки, пилешки зачини или многу други солени додатоци за...

Домашен сок од јагоди: Рецепт и лековити својства!

Одличен освежувачки сок кој во исто време има и лековити својства. Состојки: 3 килограми јагоди 5 литри вода 600 грама шеќер 3 лимонтуси Подготовка: За да го...
error: Содржината е заклучена!