Храна за деца

ОМИЛЕН ПОЈАДОК: Поховани виршли од кујната на баба!

Совршен појадок кој особено го обожаваат децата. Состојки: 150 гр проино брашно 150 гр бело брашно 200 мл млеко 1 јајце малку сол малку прашок...

Домашен сладолед од ЦЕДЕВИТА и ПОРТОКАЛ!

Сладолед од кој вашите деца ќе бидат воодушевени. Состојки: 5-6 лажици цедевита 500 мл. вода 1 голем портокал (излупете го и изблендирајте) шеќер, мед или...

Појадок во кој децата ќе уживаат: Топол сендвич со тиквички и сирење!

Направете малку поинаков топол сендвич за вашето дете. Наместо леб и шунка, додадете тиквички и сирење. Вкусот е неверојатен, а можете да го послужите...

ОВОШНИ РАЖНИЧИ: И за малите и за големите, вистинско уживање!

Овие овошни ражничи се толку освежувачки. Тие се исто така брзо и лесно уживање за секоја пригода. Состојки: 200 гр слатка павлака екстракт од ванила ...

Како да направите лижавчиња дома!

Ако сакате да ги израдувате децата со некои слатки, тогаш направете ги овие лижавчиња. Децата можат да ви помогнат да декорирате, за да можете сите...

Тако МАМА МИА

Тако МАМА МИА - вашите најмали ќе го обожаваат. Состојки: 300 гр зготвено мелено месо 2 чаши рендано сирење 1 чаша рикота сирење/ 1 кафена...

Каша од авокадо и банана 6+

Во отсуство на избор кога станува збор за овошјето, а со цел да ја збогатат исхраната на своите бебиња, мајките во овој зимски период...
- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
error: Содржината е заклучена!