Тестенини

ТЕСТЕНИНИ ВО СОС ОД ЛУК И СПАНАЌ ЗА 15 МИНУТИ: Професионален готвач откри како се прави лесна вечера!

Едноставните и вкусни макарони во сос од лук и спанаќ се идеални за лето. Професионалниот готвач Џек Овенс на YouTube сподели рецепт за брзи макарони...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Печени тестенини со шунка, сирење и јајца!

Рецептот е идеален за оние денови кога немате многу време. Неверојатно колку е лесно да се подготви  Состојки: 300 гр тестенини 1 павлака во чаша ...

Пита со тестенини: Покрај тоа што изгледа импресивно, толку е вкусно што нема да застанете на едно парче!

Пита со тестенини со врвен квалитет. Понекогаш е толку тешко да се направи избор кога и питата и тестенините се на масата. Овие јадења изгледаат...

ТЕСТЕНИНИ СО СПАНАЌ И СИРЕЊЕ: Без сечкање, ставете ги директно од пакувањето во тавчето и печете!

Најлесен рецепт за тестенини со спанаќ и крем сирење. Доколку ја сакате италијанската кујна, овој рецепт ќе ве воодушеви. Италијанците се познати по вкусната храна...

НЕОБИЧНИ ТЕСТЕНИНИ: Ручек кој се обожава! Необично и вкусно!

После празниците најтешко е да се зготви адекватен ручек, бидејќи никој не сака храна, и повторно - сите се гладни! Состојки: 2 литри вода сол ...

БОЛОЊЕЗЕ ПАЛАЧИНКИ: Брз и лесен начин за подготовка на модерна лазања!

Вкусот ќе ве воодушеви а исто така и изгледот на ова јадење. Состојки: 10-15 палачинки 500 гр мелено говедско месо 2 чешниња лук 2 главици...

ТЕСТЕНИНИ ВО КРЕМАСТ СОС: 2 различни сирења кои се топат им даваат посебен вкус!

Подобри од болоњезе, макарони со 2 вида сирење во кремаст сос. Пастите се првиот избор кога ви треба нешто брзо и вкусно. Тестенините во кремаст...

ЕКОНОМИЧЕН РЕЦЕПТ ЗА ТИЕ КОИ НЕМААТ ВРЕМЕ ДА ГОТВАТ: За еден час работа подготвен е ручекот за целото семејство!

Кога ќе се вратите дома од работа, можете брзо и лесно да го подготвите овој ручек. Состојки: 400 гр тестенини 1,5 литри вода сол 1...

Направете го највкусниот домашен ПИЦА БУРЕК – Никој не може да му одолее!

Одлично решение за појадок или вечера. Мешавина со пица и лиснато тесто. Состојки: 1 пакување кори од 500 гр 300 гр шунка 300 гр моцарела,...

Највкусната домашна БОЛОЊЕЗЕ ЛАЗАЊА со готови кори: Домати, кашкавал и бешамел сос

Пригответе ја највкусната болоњезе лазања и изненадете ги најмилите. Потребни состојки: 300 гр готови кори за лазања За Болоњезе сос: 1/2 кг мелено месо 800 гр...
- Advertisement -

Последни рецепти

Селски лепчиња полнети со сирење: Идеални за вечера, појадок, пикник или ужина!

Едноставно и толку добро. Филот е сирење а може да биде и ваш, по избор. Се печат со многу малку масло, за да не се...

Познатата народна мешавина која го намалува ризикот од СРЦЕВ И МОЗОЧЕН УДАР!

За превенција од срцеви заболувања, артериосклероза и мозочен удар, меѓу народот се пренесува достапен и многу корисен рецепт. Состојки: 5 исчистени главици лук 5 ситно...

СВЕКРВИНО ОКО: Вкусни бомбици со уникатно име!

Бомбици со уникатно име. Освен што ќе ви го привлечат вниманието со своето име исто така ќе ве воодушеват со својот вкус. Состојки: 30 парчиња...

Здрав ЛЕБ СО СЕМКИ: За подобар и поздрав оброк!

Направете ја оваа здрава верзија на домашен леб и уживајте во секој оброк. Состојки: 350 грама интегрално брашно 150 грама обично брашно 1 кесичка сув...

Џем од јаболко и дуња: Мирисот на есента во тегла!

Ова е најдобриот џем што ќе го подготвите и јадете. Вистинско богатство во тегла! Состојки: 2,5 кг јаболка (излупени и изчистени) 6-7 поголеми дуњи 1,7...
error: Содржината е заклучена!