Совети

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

ТРИК ЗА НАЈБРЗО ЛУПЕЊЕ НА ПЕЧЕНИ ПИПЕРКИ!

Ви пренесуваме и рецепт за ајвар од печени пиперки, без конзерванси. Има одличен трик за полесно лупење на пиперките за ајвар. Ако сакате да ги...

ВРАТЕТЕ ГО СТАРИОТ СЈАЈ НА ЗАГОРЕНИТЕ САДОВИ: Генијален трик за кој е потребна само една состојка!

Во остатокот од текстот, дознајте како да го вратите стариот сјај на загорената тава. Понекогаш изгорената храна се лепи на дното на тавата толку многу...

Eфикасен лек со 2 состојки: Како да се ослободите од флеките на лицето и хиперпигментацијата!?

Дали знаете што е хиперпигментација? Ова е нарушување во телото, темни дамки на кожата предизвикани од големи количини на меланин, кој и дава темен...

ДАЛИ МЕДОТ МОЖЕ ДА СЕ РАСИПЕ!? Еве што е навистина точно и што да направите кога ќе се кристализира!

Дознајте подолу дали медот може да се расипе. Луѓето секогаш велат дека медот е единствената храна која трае „вечно“, но многумина се уште се прашуваат...

СУПЕР НАЧИН ЗА ЧИСТЕЊЕ НА РЕРНАТА: Неверојатни резултати се постигнуваат во 5 чекори и со домашна паста!

Направете ја вашата рерна да свети без многу чистење. Рерната треба да се чисти по секоја употреба, но денес ретко која домаќинка го прави тоа....

ВЕЛИГДЕНСКИ ВАПЦАНИ ЈАЈЦА НА ПАРЕА: Никогаш поубави, шаренило кое не се исцртува туку се добива со готвење!

Пробајте ја техниката на фарбање јајца на пареа и ќе бидете воодушевени. Секој Велики четврток домаќинките се обидуваат да испробаат различни техники со кои ќе...

ОМБРЕ ТЕХНИКА ЗА СОВРШЕНИ ЈАЈЦА: Декорација што ќе ве воодушеви!

Со оваа техника ќе добиете прекрасни јајца. Единствено е што постапката трае малку подолго бидејќи треба да почекате едната боја да се исуши пред да...

ГАЛАКТИЧКИ ВЕЛИГДЕНСКИ ЈАЈЦА: Вистинско мало уметничко дело, а ви треба артикл што секој го има во кујната!

Искористете го сунѓерчето за најубави можни јајца. Има толку многу добри и едноставни идеи на Интернет, како што се јајца насликани со салфетка, свилен дезен,...

СОВРШЕНИ ЈАЈЦА ВАПЦАНИ СО ТУРСКО КАФЕ: Најубавите украси се наједноставните и најевтините!

Најубавата сликарска техника која е евтина. Како да бојадисате велигденски јајца со кафе Велигден е најрадосниот празник, а она што сите со особено нетрпение го...
- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
error: Содржината е заклучена!