Салати

САЛАТА СО ОРИЗ И ПАСТРМКА: Ќе поминете 10 минути во готвење, а потоа само исечкајте и истурете се во сад!

Доколку ви треба посно мезе, тогаш изберете салата со ориз и пастрмка. Доколку постите и немате идеја што да подготвите, пробајте ја оваа салата. Брзо...

Вкусна кремаста салата која можете да ја послужите за Нова Година и Божиќ!

Оваа кремаста салата ќе ја разубави секоја трпеза, без разлика дали е Нова Година или празник. Рецепт за салата со пилешко, компири, кисели краставички и...

Пилешка салата со кисели краставички: Одлично оди со кифлички!

Салата од пилешко - добредојден гостин на секоја маса. Пилешкото месо е едно од најчесто користените во јадењата, бидејќи не бара многу време за обработка,...

ЌЕ СТАНЕ ВИСТИНСКИ УКРАС НА СЕКОЈА СВЕЧЕНА ТРПЕЗА: Кремаста и ароматична полска салата подобра и од француската и од руската!

Традиционалната полска салата подготвена за празници или прослави има сличен вкус на руски и француски салати. Разновидниот зеленчук, но и јаболката е она што и...

САЛАТА СО ЦВЕКЛО, ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: 1 состојка го прави кремаст, направете го во сад за секој посебно!

Салата од цвекло со јаболка и ореви е идеална за празнична трпеза. Евтина, брза и лесна салата која можете да ја послужите за слава. Одлично...

СВЕЧЕНА САЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА НОЌ: Направена од пилешко, компири и сирење и лесна за украсување!

Направете празнична салата од вашите омилени состојки, како што се компири, пилешко и сирење. Оваа празнична салата ќе ја збогати секоја празнична трпеза. Вкусот е...

КРАЛСКАТА САЛАТА ЌЕ БИДЕ ХИТ НА СЕКОЈА ПРОСЛАВА: Се прави од пилешко и компири, а се украсува полесно отколку што мислите!

Направете фантастична празнична салата од компири, пилешко и варени јајца. Вистинската кралица на новогодишната трпеза - кралската салата во вид на подарок е ненадминато мезе....

Наместо класичната, направете сосема различна САЛАТА ОД ЗЕЛКА: Одлично се вклопува во празничната трпеза, а кремастиот вкус освојува!

Салатата од зелка која ќе ја прелиете со оцет е веќе класика, сега направете ја оваа со варени јајца и мајонез. Нема човек кој не...

Подобро од руска и мимоза: Оваа салата ќе стане кралица на сите празнични маси!

Најубавата салата за најубавата вечер во годината. Состојки: 250-300 гр мисиркино или пилешко филе 1 конзерва пченка 1 краставица 1 слатко и 1 кисело јаболко ...

СНЕЖНА КРАЛИЦА, новогодишна салата: Ќе биде НЕЗАМЕНЛИВА во секоја свечена пригода!

Прекрасна салата за секоја свечена пригода. Состојки: 250 гр ракчиња 2 кришки сирење 6 варени јајца 200 гр шунка 1 мала главица кромид  1 јаболко ...
- Advertisement -

Последни рецепти

БОГАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НАЈКРЕМАСТ ФИЛ: Никој на светот не може да и одолее!

Никој нема да може да одолее на чоколадна торта чиј кремаст фил се топи во вашата уста. Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Подварок со колбаси!

Ладното време бара висококалорична храна. Состојки: 2 глави кисела зелка 2 пакетчиња чадени колбаси 2 глави црвен кромид 4 чешниња лук 2 лажици сув билен...

ЈОГУРТ ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: Поубаво, повкусно и повоздушесто тесто не сте пробале!

Неодоливо меко тесто, кое едноставно ќе го обожавате! Состојки: 800 гр пченично брашно 450 мл топло млеко 150 мл јогурт 50 гр несолен путер 10...

ПЕЧЕЊЕ ВО РЕРНА: Крцкава кожа, а месо меко како душа! Еве ја тајната!

Еве како се пече во рерна, сите ќе се воодушеват од крцкавата кора и мекото месо! Многумина мислат дека правењето печење е „наука“ за која...

БОМБА ПИТА СО ПРАЗ И КАШКАВАЛ: Пецива во кои сите ќе се заљубат!

Научете да месите домашни кори. Состојки: 650 грама брашно 10 гр квасец 1 лажица шеќер рамна лажичка сол 200 мл млака вода 200 мл млако...
error: Содржината е заклучена!