Предјадење

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....

ТОПЧИЊА од СИРЕЊЕ ПОЛНЕТИ СО МАСЛИНКИ: Од една смеса направете различни евтини предјадења кои се јадат во еден залак!

Подготовката на топчињата со сирење трае помалку од половина час. Предјадењата се декоративни и вкусни, а има и различни рецепти кои ќе ја збогатат вашата...

ПИРЕ ОД СЛАДОК КОМПИР: Заменете го класичниот рецепт со овој – додадете 1 зачин за да биде повкусен!

Пробајте го рецептот за поздрава верзија на пире направено од сладок компир - батат. Слаткиот компир или батат, како што многумина го нарекуваат, е богат...

ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ – за вкусно предјадење: Никогаш полесно, направете ја смесата за 10 минути, па наполнете го зеленчукот!

Полнетите пиперки се предјадење кое никој не го одбива, бидејќи се состои од сечии омилени јадења. Предјадењата ја разубавуваат секоја трпеза, а доколку ви треба...

СОЛЕНИ ТОПЧИЊА СО КОМПИРИ И ВАРЕНИ ЈАЈЦА: Толку едноставно што веднаш ќе направите двојна мерка!

Неверојатно лесен и брз рецепт за мезе кое е одлично за празнична трпеза. Еве го највкусниот рецепт за солени топчиња од компир. Се прават супер...

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

ШТРУДЛА со МЕСО: Вкусно предјадење и мезе за прослава!

Месна штрудла можете да ја послужите како предјадење или главно јадење. Месната штрудла е јадење од мелено месо кое се меша со разни зачини, се...

КРЦКАВИ ТИКВЧКИ ЗА МЕЗЕ: Нема повеќе да ги пржите, вака се уште подобри, а немаат ни капка масло!

Направете неверојатно вкусни, брзи и лесни крцкави тиквички! Ако сакате печени тиквички, задолжително пробајте го овој рецепт. Вкусен и евтин оброк кој ќе ги задоволи...

КРЦКАВА ПИЦА ОД бајат ЛЕБ: Подгответе ја вечерата за 10 минути од состојките што ги имате во фрижидер!

Неверојатно крцкава и вкусна пица! Бајат леб обично секој го фрла, но тоа не мора да го правите, бидејќи со него можете да направите различни...
- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
error: Содржината е заклучена!