Народни рецепти

Домашен лек кој ќе ви помогне да се откажете од пушењето!

Пушењето е лоша навика од која тешко можете да се откажете. Оваа навика е исклучително силна и покрај сите обиди да се откажете се чувствувате...

Како да ги исчистите крвните садови од наслагите на холестерол за 40 дена: Медицинска тинктура за чистење на крвните садови!

Се препорачува чистење на крвните садови за ослободување на токсините во крвта, зголемување на еластичноста на крвните садови и нивно чистење од наслаги на...

Како да направите масло од кантарион: За што е добро и како да го користите!

Кантарионот одамна е познат кај нашиот народ по своето лековито дејство. Една од можностите за користење на лековитите својства на кантарион во текот на...

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашни бонбони против кашлица за деца!

Изборот на препарати за кашлица во аптеките е голем. Освен таблети и сирупи, има и огромен асортиман на бонбони против кашлица во различни вкусови. Сите...

Домашен сируп против сува кашлица и бронхитис: За деца и возрасни со црна ротквица и мед!

Најдобар и повеќекратно докажан лек против бронхитис, сува и хронична кашлица кај деца и возрасни е - црна ротквица со мед. Тоа е рецепт што...

Лек за исфрлање КАМЕЊА од БУБРЕЗИ И УРИНАРЕН ТРАКТ: Со овој рецепт ќе се ослободите од сите маки!

Секој кој некогаш страдал од инфекција на уринарниот тракт знае колку е тоа незгодно. Сепак, некои природни антибиотици можат ефикасно да помогнат во решавањето на...

Одличен рецепт за ДИВ КОСТЕН ВО РАКИЈА: Лек за вени и капилари!

Ако имате проширени вени, дивиот костен во ракија е нешто што мора да го пробате! Дознајте зошто дивиот костен е високо ценет природен лек...

ДОМАШНА ТИНКТУРА ОД ГЛОГ: Вака се прави еден од најмоќните природни лекови!

Малкумина се запознаени со тоа колку глогот е всушност здрав, а потекнува од семејството на рози. Кај нашиот народ е познат и како бел трн...

Подгответе си лек со домашна ракија и кажете збогум на болките во зглобовите

Во летниот период не е невообчаено да забележите отекување на зглобовите. Затоа преземете превентивни мерки и направете лек кој ќе ве спаси од оваа...

СПАСЕТЕ СИ ГИ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Моќна напивка за чистење од само три состојки

Дури и ако не конзумирате цигари и водите сметка за вашето здравје, само пасивното пушење, односно престој во друштво на пушачи ќе остави сериозни...
- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

error: Содржината е заклучена!