Народни рецепти

Сок кој освежува и лечи за 7 дена: После првата чаша почнува обновување на целото тело!

Со помош на овој сок започнете го процесот на обновување на црниот дроб, а и целото тело. Овој рецепт помага при детоксикација на телото, до...

Како да направите лековит сок од чуваркуќа: Напиток полн со витамини – го штити телото и помага при тегоби!

Чуваркуќа, растение за здравје и долговечност од кое може да го направите овој освежителен и лековит сок. Се верува дека чуваркуќа е растение кое го...

НАЈМОЌЕН ЛЕК ЗА СИНУСИ, ОД САМО 2 СОСТОЈКИ: Делува многу брзо!

Ви носиме два природни рецепти кои ќе ви ги олеснат маките со синусите! Со првиот силен ветер и студените денови се враќаат болките кај сите...

Ставете ги овие 2 состојки под јазикот пред спиење: Ослободете се од депресијата, крвниот притисок и зголемениот апетит!

Станува збор за мешавина од мед и розова хималајска сол која се става под јазикот пред спиење. Оваа сол е навистина посебна, му помага на...

Семето од коприва е моќен народен лек: Рецепт за третман на анемија!

Копривата е позната по својата исцелување, а посебно се нагласува семето на коприва. Колку е помлада копривата, нејзината медицинска корист расте. Во народната медицина, семето...

Вака се прави тинктура од пченкарна свила: Народен лек кој успешно лекува над 10 болести!

Пченкарната свила е позната уште од античко време како одличен лек за многу болести. Пченкарната свила е свиленкаста долга нишка која се наоѓа на врвот...

Чај за лекување тумори и намалување на симптомите на менопауза: Народен лек кој се пренесува низ генерации!

Ја чисти крвта, ги намалува туморите, ги ублажува симптомите на менопауза и го регулира дијабетесот. Глуварчето е исклучително популарно и познато растение во народната медицина....

Народен лек за тироидната жлезда: Само две состојки ве делат од здравјето!

Само една чаша е доволна за добро здравје на оваа важна жлезда. Постои еден пијалок кој многу придонесува за здравјето на тироидната жлезда во случај...

Чај од лук и нане: Народен лек за настинка и болки во грлото!

Овие две состојки комбинираат моќен борец против настинки и бактериски инфекции на грлото. Лукот има силни антибактериски и антиинфламаторни својства, а нането ги отвора дишните...

Ја негува жолчката, го зачувува здравјето на црниот дроб и ги исфрла токсините: Овој народен пијалок е помоќен од било кој лек!

Без здрав црн дроб, нема добро целокупно здравје, па затоа е особено важно да се грижите за овој орган. Црниот дроб е многу важен орган,...
- Advertisement -

Последни рецепти

БОГАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НАЈКРЕМАСТ ФИЛ: Никој на светот не може да и одолее!

Никој нема да може да одолее на чоколадна торта чиј кремаст фил се топи во вашата уста. Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Подварок со колбаси!

Ладното време бара висококалорична храна. Состојки: 2 глави кисела зелка 2 пакетчиња чадени колбаси 2 глави црвен кромид 4 чешниња лук 2 лажици сув билен...

ЈОГУРТ ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: Поубаво, повкусно и повоздушесто тесто не сте пробале!

Неодоливо меко тесто, кое едноставно ќе го обожавате! Состојки: 800 гр пченично брашно 450 мл топло млеко 150 мл јогурт 50 гр несолен путер 10...

ПЕЧЕЊЕ ВО РЕРНА: Крцкава кожа, а месо меко како душа! Еве ја тајната!

Еве како се пече во рерна, сите ќе се воодушеват од крцкавата кора и мекото месо! Многумина мислат дека правењето печење е „наука“ за која...

БОМБА ПИТА СО ПРАЗ И КАШКАВАЛ: Пецива во кои сите ќе се заљубат!

Научете да месите домашни кори. Состојки: 650 грама брашно 10 гр квасец 1 лажица шеќер рамна лажичка сол 200 мл млака вода 200 мл млако...
error: Содржината е заклучена!