Напитоци

Цвекло, портокал, јаболко и мед: Еликсир кој носи благосостојба, ја подобрува меморијата и го зачувува видот!

Силниот природен пијалок кој ви го подготвуваме стекна навистина огромна популарност поради неговите многу добри ефекти врз нашето здравје. Природен рецепт за подобрување на општата...

СМУТИ ОД БОРОВИНКИ: Здрав напиток кој прави да ослабеете – 1 состојка го согорува салото на стомакот!

Рецепт за здрав напиток кој прави да ослабеете. Овој појадок е направен од лесни состојки кои обезбедуваат доволно енергија за здрав почеток на денот. Боровинките...

ЛЕДЕНО КАФЕ СО НУТЕЛА: Освежителен пијалок со сладолед што се прави брзо и може да се ужива наутро!

Леденото кафе со Нутела е вистинско освежување за сите љубители на овој пијалок. Доколку сте љубител на кафе, сигурно нема да се откажете од омилениот...

ДОМАШЕН ЛЕДЕН ЧАЈ: Без адитиви и шеќер, ќе биде совршено освежување за топлите летни денови!

Домашниот леден чај ќе биде вистинско освежување за топлите летни денови. Кога би знаеле колку е едноставно и лесно да се направи леден чај, веруваме...

Освежителен пијалок од брусница и нане: Направете нешто ново со фантастичен вкус!

Што велите за комбинација од вкусна брусница и нане во една чаша.  Освен тоа овој пијалок содржи и алкохол, кој ќе го направи пијалакот уште...

Пијалок за ДЕТОКС: Само три состојки до совршена линија!

Вашиот метаболизам ќе работи пет пати побрзо ако го вклучите ова во вашата дневна рутина. Овој пијалок е првенствено богат со витамини и му помага...

Топла вода со куркума наутро : Неверојатно добар напиток за организмот!

Сите се трудиме да консумираме здрава храна, но често не сме ни свесни колку силно може да влијае на нашето тело и колку може...

Домашно КРЕМАСТО ОВЕСНО МЛЕКО: Совршена замена за кравјото млеко, една состојка дава совршен вкус!

Што е со вкусното кремасто овесно млеко со само две состојки и подготвено за само 5 минути? Да, и ние сме за тоа. Ако го...

ВИШЊОВАЧА: Најпознатиот и најдобриот ликер од вишни!

Направете го најпознатиот ликер од вишни и уживајте во неговиот вкус! Состојки: 500 гр вишни 500 гр шеќер 1 Л домашна ракија Подготовка: Во стаклена тегла наредете...

ЛИМОНЧЕЛО: Ликер од лимон кој еднаш ќе го пробате и неговата подготовка ќе ви стане традиција!

Прекрасна арома, прекрасен вкус. Овој ликер е супер замена за пожесток алкохол. Ќе уживате во неговата арома. Состојки: 1 литар чист алкохол 7-8 големи лимони ...
- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
error: Содржината е заклучена!