Десерти

ПОСНА КРЕМАСТА ТОРТА: Се топи во устата – нема покремаста слатка!

Ви носиме рецепт за посна кремаста торта на која тешко може да се одолее. Посна кремаста торта ќе ве воодушеви со својот вкус. Не ви...

ЧОКО ИРВАСИ – НАЈУБАВИТЕ МАЛИ КОЛАЧИЊА ЗА НОВА ГОДИНА: Направете ги со најмалите членови од семејството и уживајте!

Во остатокот од текстот прочитајте како да ги направите најубавите колачиња во форма на ирваси. Време е да ја украсите елката бидејќи доаѓа Нова година,...

ШИРЛИ ТЕМПЛ – НАЈВКУСНАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Кремасто задоволство на кое тешко може да се одолее!

Рецептот за Ширли темпл торта, на кој тешко може да се одолее, ќе ги воодушеви сите љубители на слатки. Ширли Темпл е вкусна чоколадна торта...

ТОРТА СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Подобро од која било торта што сте ја пробале!

Совршен рецепт за торта за празнична маса или други специјални пригоди. Рецептот за торта од ореви со јаболка е многу едноставен и може да го...

ПОСЕН ЧОКО ПОРТОКАЛ КОЛАЧ: Готов е за тој час, а нема ништо помеко и повкусно од него!

Рецепт за неодолива торта, чоколаден портокал. Уживајте во совршениот вкус и за време на постот. Чоколаден колач од портокал може да се направи за помалку...

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
error: Содржината е заклучена!