Печива

ЈОГУРТ ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: Поубаво, повкусно и повоздушесто тесто не сте пробале!

Неодоливо меко тесто, кое едноставно ќе го обожавате! Состојки: 800 гр пченично брашно 450 мл топло млеко 150 мл јогурт 50 гр несолен путер 10...

БОМБА ПИТА СО ПРАЗ И КАШКАВАЛ: Пецива во кои сите ќе се заљубат!

Научете да месите домашни кори. Состојки: 650 грама брашно 10 гр квасец 1 лажица шеќер рамна лажичка сол 200 мл млака вода 200 мл млако...

ДОМАШНИ ПАНЦЕРОТИ БЕЗ КВАСЕЦ: Меко тесто кое можете да го пржите или печете во рерна!

Рецепт за панцерота без квасец со фил од шунка и сирење. Позната италијанска панцерота, можете лесно да ја направите дома без квасец. Со овој рецепт...

МЕКИ ПОГАЧИ СО ВKУС НА ЛУК И ТОПЕНО СИРЕЊЕ: Вакво нешто нема да најдете во пекара, ќе ве освои на првиот залак!

Пробајте го овој рецеп, гарантираме дека нема да зажалите! Тие се меки и воздушни, а кога ќе ги каснете - ве очекува изненадување! Топло сирење...

ЧЕСНИЦА погача: Слатка божиќна погача со ореви и мед за здравје и среќа!

Одамна е обичај да се замесува чесница на Божиќ. Според обичајот, домаќинката прва станува и прави традиционален леб во кој става паричка или златник. Членовите...

ТРАДИЦИОНАЛНИ БАВАРСКИ ПЕРЕЦИ: Омилените пецива во Германија сега лесно се прават дома!

Секогаш можете да купите различни видови пецива од пекарите, но зарем не е подобро да ги направите сами. Сигурно веќе сте пробале баварски мафини,...

МОЖЕ ДА СЕ СПОРЕДИ СО ГИБАНИЦА КОЛКУ Е ДОБРА: Еве како се прави тиропита – пита со фета сирење!

Пробајте ја и оваа верзија на питата со сирење што ја прават претежно со фета. Доколку ја сакате грчката кујна, тогаш не се сомневаме дека...

ДЕТАЛНА ПОДГОТОВКА НА СВЕЧЕНА ПОГАЧА: ЧЕКОР ПО ЧЕКОР, само следете ги упатствата и гарантирано ќе успее од прва!

Јогуртот во тестото ја прави оваа празнична погача толку мека што нема да можете да престанете да јадете. Кога ќе отидете во нечија куќа и...

СОЛЕНИ ИЛИ СЛАТКИ ЛИСНАТИ ПОДОБРИ ОД КУПЕНИ: Печете 20 минути, а за тестото ви требаат само 4 состојки!

Колачите од лиснато тесто со џем или сирење се наш предлог за вкусен појадок или вечера. Заборавете на пекарата, сега направете одлични колачи со филот...

АРОМАТИЧНИ ДОМАШНИ КИФЛИЧКИ: Кифлички со вкус на лук!

Кифличките со вкус на лук имаат една супер финта, задолжително пробајте го овој рецепт! Меки како најдобриот египетски памук и мирис кој потсетува на Италија!...
- Advertisement -

Последни рецепти

БОГАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НАЈКРЕМАСТ ФИЛ: Никој на светот не може да и одолее!

Никој нема да може да одолее на чоколадна торта чиј кремаст фил се топи во вашата уста. Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Подварок со колбаси!

Ладното време бара висококалорична храна. Состојки: 2 глави кисела зелка 2 пакетчиња чадени колбаси 2 глави црвен кромид 4 чешниња лук 2 лажици сув билен...

ЈОГУРТ ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: Поубаво, повкусно и повоздушесто тесто не сте пробале!

Неодоливо меко тесто, кое едноставно ќе го обожавате! Состојки: 800 гр пченично брашно 450 мл топло млеко 150 мл јогурт 50 гр несолен путер 10...

ПЕЧЕЊЕ ВО РЕРНА: Крцкава кожа, а месо меко како душа! Еве ја тајната!

Еве како се пече во рерна, сите ќе се воодушеват од крцкавата кора и мекото месо! Многумина мислат дека правењето печење е „наука“ за која...

БОМБА ПИТА СО ПРАЗ И КАШКАВАЛ: Пецива во кои сите ќе се заљубат!

Научете да месите домашни кори. Состојки: 650 грама брашно 10 гр квасец 1 лажица шеќер рамна лажичка сол 200 мл млака вода 200 мл млако...
error: Содржината е заклучена!