СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот.

Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега пробајте ја слатката верзија на популарното пециво, која е одлична за појадок со шолја чај или млеко. Подготовката е едноставна, само следете ја постапката подолу.

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 250 мл млако млеко
  • 2 жолчки
  • 60 гр путер, омекнат
  • 150 гр шеќер
  • 1 лажица свеж квасец
  • 2 јајца за премачкување + шеќер

Подготовка:

Во поголем сад изматете го топлото млеко, жолчките, шеќерот и издробениот квасец. Истурете ја течноста во сад со просеано брашно и месете додека не се формира тесто. Додадете го омекнатиот путер и месете го тестото 10 минути или додека не стане мазно и еластично.

- Advertisement -

Оставете го тестото на страна 1 час, а потоа замесете го повторно за да го отстраните вишокот воздух и исечете го тестото на 24 еднакви делови. Секое парче формирајте го во топка.

Оставете ги топчињата на страна 15 минути. Секоја топка формирајте ја во јаже долго околу 20 см. Плетете ги 3-те јажиња за да формирате плетенка и цврсто врзете ги двата краја на плетенката. Повторете го истото со другите топчиња.

Кога ќе се формираат сите плетенки, префрлете ги во подготвениот плех и оставете 30 минути. Намачкајте ги плетенките со јајца и обилно посипете ги со бел шеќер. Печете на 190°C 15 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!