Посни кокос топчиња готови за 5 минути!

Вреди да се проба:

Доколку не постите, можете да користите млеко и путер.

СОСТОЈКИ:

- Advertisement -
  • 500 мл вода
  • 150 гр маргарин
  • 70-150 гр шеќер
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 100 гр кокосово брашно
  • 50 гр мелени бисквити
  • 50 гр мелени печени лешници
  • кокосово брашно

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Само измешајте ги состојките по редослед, како што е прикажано во видеото и направете една хомогена смеса. Потоа од смесата направете топчиња, извалкајте ги во кокос и уживајте!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!