Посна торта со вино: Вкусен десерт во секое време!

Вреди да се проба:

За денешниот десерт, направете посна торта со вино. Добро е дури и ако не се пости.

Состојки:

  • 250 гр мелени ореви
  • 250 гр брашно
  • 200 гр шеќер
  • 10 гр ванилин шеќер
  • лажичка сода бикарбона
  • лажичка цимет
  • 250 мл бело вино
  • 300 гр џем од кајсија

Подготовка:

Измешајте ги сувите состојки и направете дупка во добиената мешавина и полека истурете го виното во неа. Мешајте додека виното не се соедини со сувите состојки и подебелата смеса и истурете го во тркалезен плех обложен со хартија за печење. Печете го колачот во загреана рерна, околу 40 минути на 170 степени.

- Advertisement -

Испечената торта оставете ја да се излади целосно, и исечете ја хоризонтално на два дела. Премачкајте ја долната кора со половина џем од кајсија, па ставете ја и другата кора и премачкајте ја исто така. Оставете го колачот еден час на собна температура да го впие џемот, а потоа е подготвен за консумирање.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!