Детоксификација по празникот: Идеален пијалок за чистење на организмот после тешка и силна празнична храна!

Вреди да се проба:

Бидете нежни со вашето тело по срдечен празничен оброк и оставете му да се опорави. Ние ви го донесуваме совршениот рецепт за тоа!

Ако, по празникот барате бегство до вашата идеална тежина, ова е вистинскиот пијалок за вас! Ова се состојки кои го забрзуваат метаболизмот и ги решаваат токсините и маснотиите на организмот кои се насобрале во него. Важно е само правилно да го подготвувате и редовно да го пиете. Подоцна, се што треба да направите е да уживате во одличните резултати, а првите се појавуваат за многу кратко време.

- Advertisement -

Состојки:

  • 1 Шолја сок од домати
  • 1/4 чаша сок од лимон
  • лажичка рендан ѓумбир
  • една лута пиперка (или половина лажичка бибер)
  • две стебленца целер (средна големина)

Подготовка:

Измешајте сок од домати, сок од лимон, ѓумбир и мелена лута пиперка. Ќе добиете околу 220 мл пијалок. Послужете го во стаклени чаши и додајте стебленца од целер во пијалокот. Целерот се јаде додека се пие пијалок.

Подгответе вкупно три чаши од овој борец со маснотии дневно, и консумирајте го помеѓу оброците, а ако однапред подготвите повеќе течност, чувајте ја во фрижидер.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!