Печено пиле со крцкава кора и сочно месо: Едноставен трик за меко пиле!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пилешките гради имаат многу малку природни маснотии, па затоа најлесно се сушат за време на термичка обработка. За да ја спречите оваа невкусна појава, искористете мал трик.

Ако не сакате да јадете суви пилешки гради во рерна, заштитете ги за време на термичка обработка. На располагање ви стојат многу техники – од врзување на пилешкото, па се до покривање на месото со дебели парчиња сланина.

Може да користите и мал трик – внимателно повлечете ги рацете под пилешката кожа и наполнете ја со слој од крем намаз со сирење што ќе им даде дополнителна сочност и длабочина на вкус.

Состојки:

  • цело пиле околу 1,5 кг
  • 150 грама крем сирење
  • 50 грама свеж власец
  • 3 чешниња лук
  • ½ лимон
  • грст свеж магдонос
  • маслиново масло
  • сол и бибер по желба

Подготовка:

- Advertisement -

Извадете го пилешкото од фрижидерот околу еден час пред да планирате да го ставите во рерна. Загрејте ја рерната на 180 степени Целзиусови. Во сад, комбинирајте крем сирење, сок од половина исцеден лимон, исецкани власец и магдонос, сецкан лук и бибер по желба.

Внимателно повлечете ги рацете под кожата на пилешките гради и ставете околу две третини од подготвената смеса во слој во добиениот џеб. Остатокот од смесата премачкајте ја низ целата кожа и ставете половина од исцедениот лимон во пилешката празнина.

Целото пилешко посолете и побиберете го и наросете го со маслиново масло. Печете во рерна 60 до 75 минути додека месото не се испече и кората стане крцкава и со златно-кафеава боја.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!