НЕОДОЛИВА ЛУТЕНИЦА СПОРЕД СТАР РЕЦЕПТ: Со секое јадење ќе добиете вкусен прилог!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Лутеница која е едноставно неодолива!

Зимската сезона кај нас не може да се замисли без црвени пиперки и ајвар! А многу гурмани ја обожаваат лутеницата која има посебен вкус! Иако овде се подготвува на најразлични начини, овој рецепт е феноменален прилог со секој оброк!

Состојки:

  • 2 кг црвени пиперки
  • 1 главица лук
  • 4 лути пиперки
  • 250 мл масло
  • 250 мл вода
  • 1 лажичка сол
  • 70 гр шеќер
  • 2 лажици оцет

Подготовка:

- Advertisement -

Исчистете ги пиперките од семките, па исечете ги на дебели стапчиња. Во плех за печење ставете алуминиумска фолија која сте ја намачкале со масло. Наредете ги пиперките, покријте ги со уште едно парче фолија и печете на 200 степени околу половина час.

Лутите пиперки исто така испечете ги но не ги отстранувајте семките од лутите пиперки, само извадете ги стеблата и исечете ги на помали парчиња. Исечкајте ги заедно со исчистениот лук и се сомелете што е можно поситно.

Добиената смеса од лук и лути пиперчиња префрлете ја во тавче, прелијте со масло, вода, сол и шеќер. Сè добро измешајте, па гответе на умерен оган со постојано мешање. Кога ќе почне да врие, тргнете го од оган, истурете го оцетот и сè заедно динстајте околу 5 минути.

Кога ќе се испече пиперката од рерна, наредете ја во тегла, па истурете ја смесата од тавата до врвот. Затворете го капакот, па свртете ја теглата наопаку и оставете ја така додека не се излади. Лутеницата чувајте ја на темно и ладно место, а по отворањето чувајте ја во фрижидер.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!