Најубави МЕРМЕРНИ ЈАЈЦА со лушпи од КРОМИД: Едноставен природен метод со прекрасен ефект!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Време е малку да ја “подобриме” техниката на сликање во кромид. Ако сте приврзаник на природните методи на сликање велигденски јајца без хемикалии и повеќе го сакате стариот начин на сликање во кромид, мермерните јајца сигурно ќе ве воодушеват!

Потребни ви се:

  • лушпи од кромид
  • малку чиста бела хартија
  • една вреќичка со зелена боја на јајца
  • стари хулахопки што ќе ги исечете на големината малку поголема од јајцето.

Подготовка:

Исечете ги лушпите од кромид на мали парчиња, исечете малку бела хартија во тесни ленти, а потоа во мали триаголници. Потопете го секое јајце во вода, па превртете го во мешавина од лушпи и хартија, за да налепи насекаде. Ставете неколку лушпи на чорапот, па завиткајте го јајцето и врзете со ластик.

Ставете ги завитканите јајца во шерпа со ладна вода, лажица оцет и лажица сол, истурете ја содржината на една вреќа со зелена боја и варете на вообичаен начин.

- Advertisement -

Извадете ги јајцата, и кога ќе се оладат малку, исечете го чорапот и извадете ги лушпите и хартијата. Ќе бидете воодушевени од резултатот! За висок сјај, премачкајте ги јајцата со памучна вата натопена во малку масло.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!