Моќен чувар на црниот дроб: Песто намаз направен од супер здрави лисја од глуварче!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Користете песто со лисја од глуварче како намаз за леб, тестенини или сос за пица и како додаток на преливот за компир салата.

Познат како средство за чистење на црниот дроб, добро е за бубрезите, жолчното кесе, цревата, како и стомакот. Неговиот диуретичен ефект е познат по горчливиот вкус. Затоа, глуварчето е вообичаена храна во менијата за детоксикација, како и корисен помошник при губење на вишокот килограми. Глуварчето содржи инулин, кој го стимулира растот на здравата цревна бактериска флора и е богат со калиум.

Лисјата се особено богати со витамини и минерали, па затоа глуварчето се препорачува како додаток на салати, најдобро пролетта пред да цвета и да стане горчливо. Ако горчината ви пречи, можете да ги отсечете долните делови на лисјата.

- Advertisement -

Лисјата од глуварче се одлични на салата со варени јајца и пржена сланина, а исто така се јадат во изматени јајца, се варат на пареа и се служат со лук како прилог на риба.

Состојки за песто од глуварче:

  • 350 гр лисја од глуварче
  • 250 мл маслиново масло
  • 4 чешниња лук
  • 40 гр ореви
  • 1 лажичка сол
  • 70 гр пармезан

Подготовка:

Измијте ги и исчистете ги лисјата од глуварче добро. На краткo запржете ореви во сува тава без масло. Излупете го лукот и изрендајте го пармезанот.

Накратко измешајте околу една третина од листовите од глуварче со маслиново масло (околу една минута) во блендер, потоа додадете ги преостанатите лисја и мешајте додека не се исецка ситно.

Додадете излупен лук, ореви, сол и пармезан и измешајте додека не стане пире. Вкусете и додадете повеќе сол ако сакате. Ако сакате да го разредете, можете да го направите со додавање вода или маслиново масло.

Чувајте го пестото во фрижидер до четири дена. За да не се затемни во теглата, можете да ја прелиете со маслиново масло. Трае во замрзнувачот околу два месеци.

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!