МЛЕЧНИКОТ НА МАМА: Старо јадење кое ќе разбуди спомени од минатото!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Сигурно секој јадел вакво јадење барем еднаш во животот. Неговиот вкус и мирис ќе ве вратат во минатото.

Состојки :

  • 1 кг брашно
  • 9 јајца
  • 1 коцка квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 чаша млеко
  • малку млака вода
  • 1 лажичка сол
  • масло по потреба
  • 1 кесичка пециво

Подготовка:

Во подлабок сад ставете го брашното и во него ставете малку сол, 1 коцка квасец, малку млеко, малку шеќер и малку масло. Постепено се додава млака вода и се замесува тесто.

- Advertisement -

Откако тетстото добро ќе се измеси се остава да отстои 15-тина минути. Откако ќе отстои од тестото се одвојуваат седум топки. Од четири топки се сукаат помали кори и се премачкуваат со масло. Корите се ставаат една врз друга и од нив се сука поголема кора.

Од останатите три топки се повторува истата постапка. Првата голема кора се става во тепсија премачкана со масло и се попрскува со масло. Втората голема кора се става врз првата и се попрскува со масло. Двете кори се печат во загреана рерна околу 15 минути на 250 степени.

Потоа се мешаат јајцата, пецивото и млекото и со таа смеса се полевааат корите. Сите состојки се печат дополнително уште 10 минути на 200 степени.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!