Македонски ајвар подготвен на традиционален начин: Рецепт на нашите баби!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ајварот е едно од најголеми богатства во традицијата од кое не се откажуваме, дури и кога не можеме самите да го направиме. Но, секако највкусниот ајвар е домашниот, оној приготвен по рецептот на нашите баби, кој совршено се вклопува со топлиот леб и белото сирење.

Овој рецепт за ајвар ќе Ви овозможи оваа зима да ја поминете со полн и задоволен стомак.

Состојки:

  • 25 – 30 кг црвени пиперки (1 вреќа)
  • 2 литри масло,
  • 100 грама шеќер,
  • околу 50 мл винска киселина,
  • сол по вкус.

Начин на подготовка:

Пиперките испечете ги, па веднаш по печењето ставајте ги во најлонска ќеса за да омекнат и полесно се лупат.

- Advertisement -

Кога малку ќе изладат, секоја пиперка убаво излупете ја и исчистете ја од семето. Излупените пиперки редете ги на цедалка (најмалку три часа се потребни за убаво да се исцедат).

Исцедените пиперки сомелете ги во рачна мелница, па целата смеса префрлете ја во поголема шерпа и ставете на тивок оган.

Во текот на пржењето, потребно е смесата постојано да се меша, а маслото постепено се додава по 100 мл на секои 20 минути. Мора постојано да се меша, за не избие маслото на површина.

Сол и шеќер се додаваат на самиот крај, односно последните 20 минути од пржењето.

Најлесна проверка за ајварот дали е навистина готов:

Кога ќе поминете со дрвената лажица по дното на шерпата, треба да се отвори пат, односно да се види дното.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!