Згмечени па печени: Секој сака компир подготвен на овој начин!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Згмечени печени компири веќе некое време се хит во многу кујни. Тоа е двојно термички обработен компир што прво се вари, а потоа се пече во рерна.

Состојки:

  • 1 кг мал црвен компир
  • ½ лажичка лук во прав
  • ½ лажичка кромид во прав
  • сол и бибер по желба
  • растително масло
  • свеж магдонос за сервирање

Подготовка:

Измијте го компирот добро, најдобри резултати ќе добиете ако користите мали компири, но можете да користите и поголеми компири што сте ги исекле на приближно еднакви парчиња. Ставете го излупениот компир во тенџере со вода и варете го 20 до 25 минути, или додека не можете лесно да ја прободете површината на компирот со вилушка.

Исцедете го варениот компир од водата и оставете го да се олади околу пет минути. Загрејте ја рерната на 220 степени. Сварениот компир префрлете го во плех обложен со масло. Компирите изгмечете ги со вилушка или друг кујнски прибор за да ги израмните до дебелина од околу еден сантиметар.

- Advertisement -

Имајте на ум дека колку се потенки компирите, толку ќе бидат и покрцкави подоцна. Посипете ги компирите со малку повеќе масло, зачинете со сол, бибер, лук и кромид во прав.

Печете во рерна 25 до 30 минути додека не станат крцкави. Послужете го компирот топол со зачини по желба.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!