Домашна бајадера – Неодоливо чоколадно задоволство за сечиј вкус

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете домашна бајадера со неодолив вкус, готоба за миг.

Доколку постите, за време на постот користете посни намирници.

Потребно е:

  • 250 мл вода
  • 250 гр шеќер
  • 220 гр маргарин или путер
  • 500 гр мелени бисквити
  • 300 гр мелени лешници
  • 250 гр темно чоколадо за готвење
  • 1 лажица масло

Начин на подготовка:

Во сад истурете мелени бисквити и мелени лешници. Измешајте ги заедно.

Во тава истурете шеќер и вода, па додадете сецкан маргарин или путер. Ставете да се готви на оган додека сè не се стопи. Потоа тргнете од оган и веднаш прелијте ги со измешаните бисквити и лешници. Мешајте да се изедначи смесата, а потоа поделете ја на два дела.

- Advertisement -

На едниот дел додадете 100 гр стопено темно чоколадо. Поделете ги двете мешавини на два дела. Прво наредете ја светлата смеса на послужавникот, потоа темната, светлата и темната.

Стопете 150 грама црно чоколадо и прелијте ја бајадерата. Протресете го плехот за да го израмните чоколадото и ставете го во фрижидер неколку часа да се олади и зацврсти. Исечете го на парчиња во посакуваната форма, може 2 х 4 см или 2,5 х 5 см.

Бајадера треба убаво да се сече за да немате никакви нерамнини.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!