Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак воздупшест и мек одвнатре.

Потребно ви е:

  • 500 грама полубело пченично брашно
  • 10 грама сол
  • 10 грама инстант квасец
  • 370 милилитри ладна вода
  • масло
- Advertisement -

Подготовка:

Земете една округла тава или две тепсии, од кои едната ќе е подлабока.

Брашното, солта и квасецот измешајте ги во еден сад, па во смесата додадете 3/4 вода, и повторно мешајте. Кога тестото ќе почне да се формира во круг, додадете го остатокот од водата. Матете ја смесата со миксер од 5 до 6 минути, се додека тестото не стане нежно и лесно.

Префрлете го тестото во сад во форма на круг и покријте го со крпа. Оставете да отстои и чекајте околу еден час, додека смесата не се зацврсти. Работната површина намрсете ја, па на неа ставете го тестото, но бидете внимателни. Тестото поделете го на 4 или 5 помали парчиња.

Од секое со дланките обликувајте мали багети и редете ги на тепсија која претходно сте ја прекриле со хартија за печење. Тепсијата завиткајте ја со пластична кеса или најлонска фолија и оставете тестото да стаса еден час.

Рерната загрејте ја на 220 степени, а на дното не рерната не заборавајте да ставите една подлабока тепсија која треба да се грее. Кога багетите ќе стасаат, посипете ги со брашно, направете неколку резови на нив и ставете ги во рерна.

Загреаната тепсија на дното наполнете ја со вода, за да испушта пареа додека се пече лебот. Печете 25 минути, се додека мини багетот не добие златна боја. Изладете го лебот и уживајте!

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!