Гнезда од мелено месо со јајце и кашкавал – Загарантиран добар вкус!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Може да ги приготвите за вечера, оброк или како мезе за празничната трпеза. Вкусните мали гнезда од мелено месо може да го задоволат сечиј вкус.

Потребни состојки:

  • 2 кг мелено месо
  • 6 јајца
  • 200 гр кашкавал

Зачини за мелено месо:

  • буковец
  • црн пипер
  • црвен пипер
  • 1 јајце
  • презла (лебни тропшки)
  • лут црвен пипер (по желба)
  • сол 20 гр

Начин на подготовка:

Ставете го меленото месо во сад зедно со сите наведени зачини, измешајте го добро и оставете го да отстои во фрижидер неколку часа. Земете тава и малку намастете ја со масло или ставете хартија за печење.

Формирајте од меленото месо топчиња со средна големина. Земете едно стаклено шише и подмачкајте го дното на стаклено шише со масло и притиснете го секое оформено топче мелено месо.

- Advertisement -

Местото за јајцето можете да го обликувате и со прсти, или пак со врвот од едно јајце притиснете го на средина топчето, скршете го јајцето и истурете го во вдлабнатината. Ставете ги да се печат на умерена температура.

Кога ќе се испечат, извадете ги и послужете ги со рендан кашкавал, вратете ги малку во рерна за да се стопи кашкавалот.

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!