БРЗА ШТРУДЛА СО МАК: Мирисна, мека и сочна, десерт во кој сигурно ќе уживаат сите сетила!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Превкусна верзија на штрудла од афион без да се чека тестото да нарасне.

Состојки за тесто:

  • 200 мл топло млеко
  • 1 лажица шеќер
  • 10 гр сув квасец
  • 1 јајце
  • 1 белка од јајце (жолчка оди за премачкување)
  • 125 гр путер

Фил:

  • 200 гр мелено семе од афион
  • 200 мл млеко
  • 3 лажици гриз
  • 5 лажици шеќер

Подготовка:

Прво, направете го филот додавајќи шеќер во млекото, ставете го на оган и кога ќе зоврие, додадете гриз и мешајте додека не се згусне малку. Додадете го афионот до вриење и комбинирајте сè добро. Оставете да се излади.

Ставете квасец и шеќер во топло млеко и промешајте. Оставете додека ги подготвувате останатите состојки.
Пресејте го брашното и измешајте заедно со стопениот путер и јајцата и белките во сад. Потоа додадете квасец и измешајте со процесор за храна, а потоа измесете го тестото.

- Advertisement -

Поделете го тестото на два дела и расукајте го во должина од 30 см. Ставете мал плех за печење на масата пред тестото, за лесно да ја одредите неговата должина. Премачкајте со половина мерка афион и завиткајте. Повторете го и со другиот дел од тестото. Подмачјкајте го плехот со масло и наредете ги штрудлите во него.

Штрудлите премачкајте ги со изматена жолчка од јајце, избоцкајте малку со вилушка или нож, па вклучете ја рерната да се загрее на 200 степени.

Ставете ги штрудлите да се печат и намалете ги на 180 и печете околу 40 минути, или околу 40 минути во зависност од вашата рерна и дали сакате да печете повеќе или помалку. Покријте ги испечените штрудли со крпа малку да се излади, а потоа шеќер и послужете.

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!