Бомбици со пудинг и плазма – Се топат во уста!!!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Брзи и едноставни за приготвување плазма бомбици со пудинг, толку се вкусни што буквално се топат во уста. Брзо, едноставно и вкусно, вреди да се проба!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

  • 500 мл млеко
  • 10 г ванилин шеќер
  • 3 лажици шеќер
  • 80 г пудинг од ванила (2 кесички)
  • 100 г путер
  • 180 г мелена плазма/бисквити
  • 2 лажици крем од лешник (нутела или слично) + 70 г мелени бисквити за валкање

ПОСТАПКА:

Ставете 350 мл млеко со 10 г ванилин шеќер и 3 лажици шеќер да се вари. Во подлабок сад соединете 80 г (2 кесички) пудинг со вкус на ванила со 150 мл млеко, па полека со мешање истурете го во врелото млеко.

Варете го пудингот на тивок оган додека да се згусне. Врелиот пудинг соединете го со 100 г путер. Половина од пудингот истурете го во поголема чинија и додадете 3 лажици лешник крем (нутела, темниот дел од еурокрем…) и добро изматете со миксер.

- Advertisement -

Во светлиот и темниот фил додадете по 90 г мелени бисквити и измешајте. Добиената смеса ќе биде погуста. Смесата покријте ја и оставете ја на ладно, па во фрижидер околу 20 минути или еден час.

Ладните филови полесно се обликуваат и не се лепат на раце. Земете малку од изладениот фил и обликувајте топче со рацете, а потоа валкајте го во мелени биксвити.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!