8 ГЕНИЈАЛНИ НАЧИНИ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ЛУШПИТЕ ОД ЈАЈЦА: Чист благослов на природата кој никогаш не смеете да го фрлите!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Лушпата од јајцето не е само јадење што крие жолчки и белки, тоа е доказ дека природата се погрижила за се, и дека направила совршено пакување.

Лушпата од јајцето е направена од 95% калциум карбонат и е најмногу слична на нашите коски и заби. Веројатно знаете дека најголемата глупост е да го фрлите ова „суво злато“, но доколку веќе ги чувате, еве како можете да ги искористите лушпите од јајцата:

Сејте семе во нив. Користете лушпи од јајца наместо мали пластични кутии за садници. Едноставно наполнете го со земја, посејте го семето и кога ќе никне пресадете го заедно со лушпата во градината. Школката ќе му обезбеди на семето калциум (кој е практично гориво) и со текот на времето ќе се распадне и ќе се впие во почвата, а семето ќе цвета и ќе расте.

- Advertisement -

Прекривка за цвеќињата. Издробете ги лушпите од јајцата и убаво наредете ги на почвата околу цветовите. Ќе послужи како одлична прекривка: нема да дозволи да расте плевелот, ќе ја збогати почвата со калциум и постепено ќе испушта вода, притоа штитејќи ја од суша.

Совршени за домати, пиперки, тиквички, зелка и брокула. Кога ќе ги засадите садниците во градината, околу секој расад ставете мелени лушпи од јајца. Калциумот кој постепено се ослободува од нив ќе спречи болести и гнили, а расадот убаво ќе расте. Покрај тоа, полжавите не можат да ги преминат лушпите од јајцата и нема да ги изедат вашите садници.

Нахранете ги кокошките со лушпи од јајца. На нив им треба многу калциум. Ако забележите дека ги јадат сопствените јајца, тоа значи дека им недостасува калциум. Затоа убаво здробете ги лушпите од јајцата, па ставете ги во поширока тава, печете ги на температура од 100 степени и додајте ги во пилешкото јадење.

Додадете ги во компостот. За збогатување на компостот со калциум, додадете лушпи од јајца.

Храна за диви птици. Ако имате птичја куќа на дрво и ставате храна врз нив, додадете лушпи од јајца на остатокот од зрното. Ако ги сакаат кокошките, ќе ги сакаат и птиците.

Во утринското кафе додадете лушпи од јајца. Измијте ги убаво лушпите од јајцата, па печете на 100 степени во рерна. После тоа измелете ги колку што можете, па додајте го тоа кога подготвувате домашно кафе. Освен што внесува калциум во организмот, лушпите од јајцата ќе го подобрат вкусот на кафето: ќе ја намалат киселоста и чувството на изгорено кафе.

Во супата додадете ги лушпите од јајцата. Супата од коски е корисна на многу начини, но ако на неа додадете прав од лушпи од јајца, верувајте ќе биде витаминска бомба. Освен калциум, лушпите од јајцата содржат и: магнезиум, селен, цинк, железо и фосфор. Ова нема да го промени вкусот на супата, но хранливата вредност ќе биде многу поголема.

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!