4 ХРАНИ КОИ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЗАГРЕВААТ: Токсините што ги ослободуваат можат да предизвикаат здравствени проблеми!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Исклучително е важно да знаете дека овие намирници никако не треба да ги загревате, бидејќи тие можат да бидат опасни по вашето здравје.

Често се случува да ни остане ручек од вчера, или да не мрзи да готвиме, па посегнуваме да ја подгрееме храната. Меѓутоа, колку повеќе ја загревате храната, толку се поголеми шансите за развој на бактерии и губење на хранливи материи и не само тоа, туку тие претставуваат и ризик по здравјето.

Еве неколку намирници кои никогаш не треба да ги подгревате:

- Advertisement -

Компир – Компирите се здрава храна која сите ја сакаат, но кога се загреваат губат голем дел од хранливите состојки, а може да се развијат и бактерии. Ако го чувате компирот на собна температура, брзо може да се развијат бактерии кои предизвикуваат труење со храна.

Јајца – Не е важно дали се варени, печени или пржени, не треба да ги загревате јајцата. Греењето може да ја промени нивната структура и да предизвика сериозни здравствени проблеми. Затоа е најдобро секогаш да се готви колку што ви треба.

Растително масло – Сите масла многу брзо оксидираат и ако повторно ги користите за готвење или пржење, ќе се создадат опасни транс масти. Најдобро е да не користите ниту еден вид маснотии повеќе од еднаш, туку да го фрлите веднаш по првата употреба. Тие вклучуваат маслиново масло, масло од авокадо, масло од соја и многу други.

Зеленчук – Посебно е важно да се внимава на цвекло, кромид, морков, целер и зелена храна, кои можат да бидат и корисни и опасни за организмот. Овие намирници можете да ги најдете во речиси сите супи и чорби. Меѓутоа, ако ги загреете, тие можат да испуштат одредени токсини. Посебно е опасно ако ги загревате неколку пати, па најдобро е да ја загреете само количината што сигурно ќе ја изедете во помало тенџере.

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!