Џем од јаболко и дуња: Мирисот на есента во тегла!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова е најдобриот џем што ќе го подготвите и јадете. Вистинско богатство во тегла!

Состојки:

  • 2,5 кг јаболка (излупени и изчистени)
  • 6-7 поголеми дуњи
  • 1,7 кг шеќер
  • 1 литар вода
  • 2 лимони
  • 3 кесички ванилин шеќер
  • 15 каранфилчиња
  • 1 полна лажичка цимет
  • 1-2 дцл рум

Подготовка:

Јаболката и дуњите излупете ги и изчистете ги. Исечете ги на четвртинки, а потоа на што помали кришки. Прелијте ги со вода и оставете да зовријат. Откако ќе зовријат варете ги уште 20-30 минути за да падне убаво овошјето. Во меѓувреме, мешајте ги на секои неколку минути.

Скршете ги каранфилчињата на ренде. На нив додадете цимет. Исцедете го лимонот и изрендајте ја кората. Додадете сè во садот. Подгответе шеќер и ванилин шеќер. Ставете ги теглите и капаците во рерна на 50 степени за да се загреат.

- Advertisement -

По 20 минути можете да ги изгмечите јаболката и да додадете шеќер со редовно мешање. Додадете ги сите преостанати состојки. Се заедно се вари 1 час, ако сакате убав густ џем. Ако го претпочитате поретко, ќе ви бидат доволни околу 30-40 минути. За тоа време на секои 5 минути ја собираме пената одозгора и убаво мешаме.

По ова време, џемот истурете го во топли чаши и завиткајте го во крпа за да може полека да се излади. Мармаладот може да се користи и како фил за разни бисквити и колачи. Не ви треба желе во овој џем, бидејќи сам по себе формира многу убава густа конзистентност. Тоа го обезбедува пектинот во јаболката и дуњата.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!