ЏЕМ ОД МАЛИНА: Од само 3 состојки и без конзерванси, а приготвен вака може да стои долго во шпајз!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете домашен џем од малини по проверен рецепт.

Сезоната на малини започна, па направете го овој прекрасен џем кој подоцна ќе можете да го искористите за намаз, но и за правење вкусни колачи. Работи и за оние со помало искуство, а ако сте од оние домаќинки кои сакаат да прават џемови во пролетните и летните денови и да ги оставаат за постудени денови, тогаш овој рецепт е идеален за вас.

Состојки:

  • 3 кг малини
  • 1 кг шеќер
  • 2 кесички ванилин шеќер

Подготовка:

- Advertisement -

Измијте ги малините под тивок млаз вода и наредете ги на чаршав. Оставете ги кратко да се исушат. Истурете ги во подлабоко тавче, кое потоа ќе го ставите на рингла, поклопете и варете на тивок оган.

Од време на време кревајте го капакот и мешајте ги за да не изгорат. Мешајте додека целата течност не изврие. Потоа додадете шеќер и ванилин шеќер и сè заедно гответе уште 45 минути на тивок оган додека џемот малку да зоврие. Мешајте повремено.

Во тавата можете да истурете малку џем, оставете да отстои неколку минути и проверете дали ви одговара густината. Колку подолго готвите, толку погусто ќе добиете. Врелиот џем префрлете го во загреани и стерилизирани тегли и веднаш затворете го со капак.

Завиткајте ги во крпи и оставете да се изладат на собна температура. На овој начин можете да ги чувате неколку месеци на темно и ладно место, а откако ќе ја отворите теглата ставете ја во фрижидер.

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!