Џем од дренки : Брзо и лесно до вкусна и здрава зимница!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Потешко се прави домашен џем од дренки, има многу работа, но вкусот на џемот е фантастичен.

Испробајте го овој едноставен рецепт, вкусот е навистина прекрасен.

Состојки:

  • 5 кг пасирани дренки за џем 5 л
  • 4 кг шеќер 4 кг
  • 3 кесички ванилин шеќер

Начин на подготовка:

- Advertisement -

Испасираните дренки за подготовка на џемот истурете ги во голема шерпа. Додадете шеќер и промешајте.

Гответе на умерени температури со повремено мешање. Кога ќе стане погуста смесата, додадете ванилин шеќер и варете до крај со постојано мешање.

Џемот е готов кога ќе земете една лажица полна со џем и кога ќе пробате да ја истурите врз чинија, нема да се истури капка на чинијата, туку цврсто ќе стои. Или пак, извадете една лажица џем, ставете ја на чинија, изладете ја и проверете ја густината. (Внимавајте да не се превари. Кога ќе се излади ќе биде многу погусто.)

Измиените и суви тегли ставете ги во рерна и загрејте ги на 100 C. По околу половина час извадете ги теглите и оставете ги да се изладат неколку минути.

Топлиот џем сипете го во топлите тегли. Вратете ги теглите во исклучената и уште топла рерна да отстојат околу половина час.

Извадете ги, затворете ги добро, завиткајте ги во крпа и оставете ги целосно да се изладат.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!