ЌОФТИЊА ПОЛНЕТИ СО МОЦАРЕЛА: Сочни и меки, а сирењето дава богат вкус!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ќофтиња полнети со моцарела ќе станат вашето омилено јадење.

Меки и сочни ќофтиња наполнети со сирење од моцарела што тече кога се сече ќофтињата се идеален предлог за семеен ручек. Вашите деца едноставно ќе го обожаваат ова јадење, а доколку го послужите со нивните омилени шпагети, сигурно ќе изедат се од чинијата. Ако сакате, можете да ги подготвите во сос од домати или со пире и сигурно ќе ги правите постојано.

Состојки:

  • 450 гр мелено месо
  • 1 кромид
  • 1 јајце
  • 2 супени лажици маслиново масло
  • 150 гр презла
  • 2 чешниња лук
  • 150 гр моцарела
  • малку свеж магдонос
  • сол, бибер

Подготовка:

- Advertisement -

Во поголем сад измешајте мелено месо со ситно исечканиот кромид, додадете јајце и презла, зачинете сè, додадете ситно сечкан магдонос, па добро измешајте ги состојките за да се соединат добро.

Со рацете одвојте помали парчиња месо во чија средина ќе ставите парче моцарела, а потоа со дланките обликувајте ги ќофтињата. Погрижете се сирењето да биде добро покриено со месо, за да не истече при пржење.

Постапката ја повторувате додека не го потрошите целиот материјал. Во тава загрејте малку маслиново масло, па пржете ги ќофтињата по 5-6 минути од секоја страна, додека не добијат златна, крцкава кора. Наредете ги на салфетка да се исцеди вишокот масло и послужете ги додека се уште топли. Како додаток на ќофтињата можете да спремите шпагети.

Пријатно!

Извор: Прашање на вкус

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!