ЈОГУРТ ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: Поубаво, повкусно и повоздушесто тесто не сте пробале!

Вреди да се проба:

Природен борец против анемија: Оваа лековита СУПА ОД СПАНАЌ е богата со железо и го зајакнува организмот!

Анемијата е чест проблем меѓу луѓето, што е особено изразен кај жените во репродуктивната доба. Токму затоа и ви ја препорачуваме оваа супа за да...

Домашен пувкав козињак со суво грозје и ореви подготвен во апарат за леб

Направете домашен козињак ист како од пекара, со суво грозје, ореви и квасец. Тестото може да го подготвите во домашен апарат за леб. Состојки: (за...

Млечни чоко коцки – Чоколадна фантазија за деца и возрасни!

Врвна торта која децата ја обожаваат. Состојки: јајца 6 шеќер 6 лажици брашно 6 лажици какао 4 лажици топла вода 6 лажици прашок за пециво...

Џем од дренки : Брзо и лесно до вкусна и здрава зимница!

Потешко се прави домашен џем од дренки, има многу работа, но вкусот на џемот е фантастичен. Испробајте го овој едноставен рецепт, вкусот е навистина прекрасен. Состојки: ...

Неодоливо меко тесто, кое едноставно ќе го обожавате!

Состојки:

  • 800 гр пченично брашно
  • 450 мл топло млеко
  • 150 мл јогурт
  • 50 гр несолен путер
  • 10 гр сув квасец или 30 гр свеж квасец
  • 10 гр шеќер
  • 15 гр сол

Подготовка:

Во еден сад подгответе 800 гр брашно и додадете 10 гр сув квасец и 10 гр шеќер. Подгответе 450 мл топло млеко и само додадете малку на местото каде што го ставивте квасецот. Промешајте за да се раствори квасецот.

Додадете 15 гр сол, 150 гр јогурт, 50 гр путер и остатокот од млекото и од овие состојки замесете тесто колку да се измешаат состојките. Тестото не треба многу да се меси, бидејќи за тоа време ќе биде многу меко.

- Advertisement -

Покријте го тестото со кујнска крпа и оставете го да отстои на собна температура 15 минути. По 15 минути замесете тесто, додавајќи што помалку брашно, односно месете додека не добиете фина и еднолична маса. Потоа се остава да стаса на собна температура околу 30 минути.

По 30 минути посипете ја работната површина со брашно и превртете го тестото преку брашното. Расукајте го тестото со прсти и дури потоа со сукало до дебелина од околу 3 мм. Истегнете го работ од тестото каде што ќе го завиткате уште малку на крајот. На овој раб исечете го тестото на растојание од 1,5 см како чешел.

Завиткајте го тестото и обликувајте круг, односно спојте ги двата рабови како ѓеврек. Тестото префрлете го во подмачкан плех или хартија за печење и оставете го да стаса околу половина час или повеќе, во зависност од температурата во кујната.

Пред печењето премачкајте го лебот со една жолчка. Лебот се пече на 180 степени C околу 25 минути. Кога ќе се испече лебот, премачкајте го со масло или путер за дополнителен сјај. Покријте го лебот со кујнска крпа и оставете малку да се излади.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Турски појадок Cilbir: Поширани јајца со црвен сос!

Cilbir, cilbur или çılbır (се изговара чил-бир) е само еден од рецептите за појадок со јајца во турската кујна. Јадењето е вообичаено да се служи...

Сочна ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Занесен вкус кој нема да ве остави на едно парче!

Доколку сакате да направите богата чоколадна торта со малку орев, верувајте, ова е идеалното решение. Состојки: за кора: ви требаат две вакви 5 белки 5 лажици...

Лековити својства на зелката: Вистинска брза помош во домот!

Незаменлива состојка во многу јадења, зелката е и ценет лек. Нашите баби сè уште знаат и успешно ги користат листовите зелка за лек. Предлагаме да...

ТОРТА СО ТЕМНО ПИВО: Пивото му дава на овој колач посебна арома, а повеќето состојки веќе ги имате дома!

Рецептот за пивската торта особено ќе ги воодушеви љубителите на овој пијалок. Ова е познатата торта со темно пиво која е многу популарна во Ирска....

СОЛЕНА ТОРТА СО ЛЕБ: Заборавете на шпоретот, бидејќи нема ниту печење, ниту готвење – супер лесно кога е топло!

Лесен и брз рецепт за солена торта со леб. Кога не знаете што да подготвите за ручек, а мразите да готвите и да вклучите шпорет,...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!