ЈАЈЦЕ ЧУВАРКУЌА: Еве зошто го чуваме цела година и што е ЕДИНСТВЕНО ПРАВИЛНО нешто да се прави со минатогодишното јајце!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Постои верување дека јајцето чуваркуќа ги истерува злите сили и демони од куќата и домаќинството.

На Велики Четврток се бојадисуваат јајца, а постои обичај првото јајце да се бојадисува црвено и да се чува до следниот Велики Четврток, за да се заштити куќата и семејството. Затоа ова јајце се нарекува чувар на куќата.

Постои верување дека ги истерува злите сили и демони од куќата и домаќинството.

- Advertisement -

Порано било стар обичај и ритуал на Велигден да се остава бојадисаното јајце во сад со вода со босилек, дренка и здравец, а семејството се мие со таа вода на Велигденско утро за сите да бидат здрави во текот на годината, особено децата.

Што да се прави со  јајцето чувар од минатата година!?

Кога се бојадисува новото јајце чувар, старото се фрла во реката, за да му ги одземе сите зла и несреќи што го снашле, наместо куќата што ја спасил.

Од друга страна, оние кои имаат дворови го почитуваат обичајот минатогодишното јајце треба да се закопа во земја под дрво кое сакаат да биде плодно, како и да се заштити домаќинството од временските неприлики.

Се верува дека ова јајце чувар носи просперитет и среќа во домот, па многумина го чуваат во посебни украсни контејнери.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!