ЈАСТУК ПЕЦИВО: Пециво за доручек, меко како душа!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Меко пециво како душа кое можете да го јадете и со сиренце или пак со џем.

Состојки:

  • 600 гр меко брашно Т-400
  • 1 лажица мед
  • 1 лажичка сол
  • 40 гр свеж квасец
  • 4 лажици екстра девствено маслиново масло
  • 1 лажичка сецкан свеж рузмарин
  • 1 лажичка сецкан свеж босилек
  • 300мл млака вода

Подготовка:

Квасецот растопете го во млака вода со мед и оставете го да се активира. Просејте го брашното во сад за мешање, додадете ги потребните состојки, додадете го квасецот и измесете мазно тесто.

Оставете го да отстои и расте околу 30-40 минути покриено со кујнска салфетка. Лесно набрашнете ја работната површина, а потоа со сукало раширете го тестото на дебелина од 1 см. Исечете ги парчињата по желба со секач.

- Advertisement -

Загрејте масло во голема тава. Испржете ги парчињата исечено тесто на среден оган. Не ставајте премногу масло во тавата туку за секое следно пржење, истурете лажица или две маслиново масло во тавата, така што пецивото повеќе ќе се пече отколку што ќе се пржи.

Печете од двете страни по една минута или две, земајќи ја предвид јачината на плочата за готвење за да не изгори тестото. Послужете го пецивото со гарнир по желба, и убаво е и топло и ладно.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!