Јадење што ќе го сакаат сите: Подгответе слатка зелка според овој специјален рецепт и соберете го семејството!

Вреди да се проба:

Рапсодија на вкусови. Зачините и домашниот сос од домати даваат прекрасна арома на овој рецепт.

Состојки:

 • две глави зелка
 • 200 грама говедско месо
 • два помали компири
 • два моркови
 • главица кромид
 • домашен сос од домати
 • Хималајска сол
 • зачин коријандер
 • црн пипер
 • чиа семе
 • морско оревче
 • маслиново масло

Подготовка:

Кромидот се динста со месото, па се додава сецканата зелка, морковот, компирот и домашниот сос од домати. Гответе 15 минути, а потоа додадете вода и сите напишани зачини.

- Advertisement -

Гответе еден час и потоа додадете семе од чиа.

Ние веруваме дека ќе уживате во овој вкусен ручек, дури и ако не сте љубител на зелка.

На здравје!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!