Јадење за кое се потребни 4 СОСТОЈКИ и 30 МИНУТИ подготовка: Рецепт за едноставен и лесен ручек!

Вреди да се проба:

Ова е познато јадење што го подготвуваме кога сакаме брз оброк. Можете да додадете јајца или ориз и може да послужите лесно летно јадење.

Состојки:

  • 1 кромид
  • 3-4 домати
  • 2-3 пиперки
  • ориз или јајца
  • зачини по вкус

Подготовка:

Прво, испржете го исечканиот кромид, а потоа додадете ја пиперката исечена на ленти.

- Advertisement -

Истурете ги претходно изблендираните домати и варете. По некое време, додадете ориз или изматени јајца.

Крчкајте уште малку додека да се зготват јајцата или оризот и кога ќе бидат готови исклучете. Навистина едноставно, лесно и брзо а многу вкусно.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!