Ѓувеч со зелка и пушен колбас: Ќе ве примами со својот мирис, вкус и изглед!

Вреди да се проба:

Бел грав без масло – Рецепт за највкусниот ПОСЕН ГРАВ подготвен за Бадна вечер!

Направете го највкусното посно гравче за бадниковата трпеза. Потребни состојки: (за 4 лица) 300 г. бел грав 1 страк праз 1 морков 1 средна главица кромид ...

Руска сарма: Се разликува од традиционалната сарма само по својот фантастичен вкус!

Во зима секогаш се радуваме не само на празниците туку и на храната што тогаш се јаде. На трпезата е зимница, неприкосновена сарма, подварак...

Бадниково лепче по рецептот на нашите прабаби

Вкусот и мирисот на ова топло лебче е толку незаменливо, а е многу едноставен и по состојките и по брзиот начин на подготовка. Ова е...

НАЈДОБРО ЧУВАНАТА ТАЈНА НА БАЛКАНОТ: Рецепт за ВИСТИНСКИ босански бурек – јадење што зборува 100 јазици!

Ова е специјалитет кој ја стави Босна на гастрономската карта на светот! Кога сакаш да навредиш Босанец понуди му бурек со сирење - Оваа стара...

Заборавено јадење од регионот на кое нема да можете да одолеете.

Состојки:

  • 1,5 кг зелка
  • 3 лажици маст
  • 1 лажица масло
  • 10 зрна бибер
  • 1 лажица црвен пипер
  • 1 чаша доматно пире
  • 1/2 лута пиперка
  • 4 колбаси
  • 3 чаши вода

Подготовка:

Изрендајте ја целата зелка. Ставете лажица маст во голем сад и стопете ја на шпоретот. Истурете ја изреданата зелка, додадете лажица сол, две лажици маст, 10 зрна бибер, една лажица црвен пипер, половина ситно исечкана лута пиперка или лажичка мелена лута пиперка, 1 чаша доматно пире или свежи сецкани домати околу две чаши. На крај додадете три чаши вода.

Покријте и варете додека не зоврие. Ништо не се меша. Кога ќе зоврие, отворете, промешајте и намалете ја топлината. Гответе во полуотворена тава на тивок оган 15 минути, мешајќи повремено.

- Advertisement -

Ќе видите дека зелката испуштила вода и дека нема да има потреба да се додава вода. Ако навистина ви треба, додадете половина чаша. После петнаесет минути, зелката ќе спласне и онака ќе биде полу-зготвена.

Спремете сад за печење, премачкајте го со лажичка масло и ставете ја зелката. Кога ќе ја ставите зелката, ставете ги колбасите над неа. Ако немате колбас, можете да ставите бут или колено.

Сето ова се пече во рерна на 180 степени од моментот кога ќе почне да врие 20 минути. Доколку е потребно, додадете малку повеќе сол на крајот.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

БОГАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НАЈКРЕМАСТ ФИЛ: Никој на светот не може да и одолее!

Никој нема да може да одолее на чоколадна торта чиј кремаст фил се топи во вашата уста. Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Подварок со колбаси!

Ладното време бара висококалорична храна. Состојки: 2 глави кисела зелка 2 пакетчиња чадени колбаси 2 глави црвен кромид 4 чешниња лук 2 лажици сув билен...

ЈОГУРТ ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: Поубаво, повкусно и повоздушесто тесто не сте пробале!

Неодоливо меко тесто, кое едноставно ќе го обожавате! Состојки: 800 гр пченично брашно 450 мл топло млеко 150 мл јогурт 50 гр несолен путер 10...

ПЕЧЕЊЕ ВО РЕРНА: Крцкава кожа, а месо меко како душа! Еве ја тајната!

Еве како се пече во рерна, сите ќе се воодушеват од крцкавата кора и мекото месо! Многумина мислат дека правењето печење е „наука“ за која...

БОМБА ПИТА СО ПРАЗ И КАШКАВАЛ: Пецива во кои сите ќе се заљубат!

Научете да месите домашни кори. Состојки: 650 грама брашно 10 гр квасец 1 лажица шеќер рамна лажичка сол 200 мл млака вода 200 мл млако...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!