ЃУВЕЧ ВО ТЕГЛА: Колку и да спремите од овој деликатес ќе биде малку за зимата!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Зимата е долга и зеленчукот ни е многу потребен во зимските денови.Вака приготвен секогаш ќе го имате при рака за да го подготвите и зачините секое зготвено јадење.

Предноста е што ќе ви заштеди пари и што може да се користи и како додаток во оброк или како салата.Веруваме дека ќе ви се допадне и дека во иднина ќе подготвувате ваква зимница. Не треба многу време или многу пари. Храната ја избирате произволно по ваш вкус и количина.

Состојки:

  • 3 кг. домат
  • 300 гр. лути пиперки
  • 8 црвени пиперки
  • 500 гр. Кромид
  • 500 гр. моркови
  • 1 китка магдонос
  • 1 китка целер
  • Бибер, ловоров лист, сол, шеќер.

Подготовка:

Доматите исечете ги на парчиња, пиперките исто така на големина која ви одговара, кромидот исечкајте го на полумесечини и морковот на кругови. Магдоност и целерот ситно исечкајте ги или на големина која ви одговара.

- Advertisement -

Целата смеса од зеленчук соенинете ја и убаво измешајте се. Потоа оставете така да отстои 2-3 часа. Откако ќе отстои, префрлете ја во стерилизирани тегли и и пастеризирајте.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!