Што се случува кога го ”тепате” тестото на маса?

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Вкусните домашни колачи и домашен леб се задоволство за сечиј вкус, а подготовката на тестото е најбитниот момент.

Месењето со тесто делува терапевтски, нè тера да се опуштиме и да дадеме се од себе и да уживаме во задоволството да создадеме прекрасни тестенини.

За да се направи класично леб, потребно е брашно, квасец, вода, сол и шеќер.

За да го нараснеме тестото, треба да го активираме квасецот.

- Advertisement -

Овој процес се постигнува со загревање на водата на околу 37 степени и растворање на квасецот, заедно со една до две лажици шеќер, бидејќи квасецот се активира побрзо во присуство на шеќер.

По околу 20 минути, квасецот е веќе активиран и се нараснува кон тесто.

Првично, состојките можат да се мешаат со лажица, но на крај тестото секогаш завршува со месење со рака.

Потребни се 10-15 минути месење за да го активирате глутенот во тестото и да го направите меко и еластичено, така што ќе може лесно да се работи тестото подоцна.

Најдобро е тестото да го држите со едната рака и нежно да го повлечете напред со другата, а потоа преклопете го и повлечете го повторно.

Бидејќи месењето со рака иако е пријатна активност е доста макотрпно, може да се замени со ”тепање” на тестото!

За да се скрати времето за месење, се применува трик наречен ”тепање” на тесто. Знаеме дека звучи смешно, но верувајте навистина дејствува врз тестото и има извонреден резултат.

Тестото се крева на висина над главата и се пушта на масата за месење.

Ова се повторува сто пати!

Со повторување повеќе пати на оваа постапка, на овој начин глутенот се активира и тестото побрзо е готово.

За пократко време и со помалку напор тестото станува мазно и еластично. А кога ќе го испечете е пуфкасто и многу меко.

Покрај тоа предолгото месење со рака може да предизвика тестото да стане тврдо и наместо да се надуе, лебот ќе остане рамен.

Ризикот од премногу месење е релативно помал ако го “тепате” тестото.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!