Шпански солен компир со црвен сос: Или на шпански „Papas arrugados“, што значи збрчкан компир!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој рецепт ни доаѓа од драга читателка а подолу можете да ја прочитате подготовката.

Рецептот го добива името по тоа што компирите се варат во многу солена вода. Компирите традиционално се јадат на Канарските острови, каде што всушност за прв пат ги пробав, вели Благица.

(Рецептот ни го испраќа Благица Ристевски Фоверсков)

Состојки:

- Advertisement -

Рецепт за 4 лица:

  • 1 кг. малку компири, наоколу
  • 1 1/2 литар вода
  • 15 гр. сол.

Црвен сос:

  • 3 црвени пиперки
  • 3,4 црвени чили
  • 5 чешниња лукчиња
  • 1 1/2 лажичка пиперка
  • 1/2 дл. маслиново масло
  • 1/2 дл. вински оцет
  • сол и бибер

Подготовка:

Убаво е да се подготви сосот ден претходно и да се стави во фрижидер за подобар вкус. Пиперките,чилито и лукот се сечат на крупни парчиња и се блендираат во густа форма. Се додаваат останатите состојки. Пробајте и додадете сол и бибер по потреба. Сосот се става во фрижидер претходниот ден.

Следниот ден … Сварете ги компирите во солена вода како што е напишано во состојки , 1 1/2 литри вода и 15 гр сол. Оставете да зоврие и да испари, така што компирот ќе добие тенок бел слој врз него. Потоа компирот ставете го на чинија и послужете со вкусниот црвен сос.

Добар апетит!

Извор: Рецепт на Благица Ристевски Фоверсков

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!