ШНИЦЛИ во сос од пиво и кромид: Подобри и повкусни нема!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Месото е исклучително меко, сосот е навистина убав и кремаст, сè е темно, само количината на пивото ви останува да ја изберете.

Состојки:

  • 1 кг врат без коски
  • сол и црн пипер
  • 1 голема главица кромид
  • 1 лажица брашно
  • 250-500 мл пиво
  • 0 – 250 мл вода
  • лист магдонос, малку гранулиран лук

Подготовка:

Исчукајте ги шницлите со кујнски чекан, па посолете и побиберете. Загрејте малку масло во тава додека не се загрее, а потоа испржете ја секоја шницла додека не порумени од двете страни. Ставете го во огноотпорен сад во кој подоцна ќе се пече јадењето.

Кромидот ситно исечкајте го и го додадете го во тавата каде што се пржеше месото. Се пржи неколку минути, на средна температура, па се прелива со чаша вода од 150 мл и се продолжува со динстањето.

- Advertisement -

Кога водата ќе испари, пржете го кромидот уште малку додека не порумени. Потоа додадете брашно, измешајте и прелијте со пиво и вода или само пиво. Додадете ги овие две течности во количина по ваша желба. Измешајте и прелијте го месото.

Ставете го садот во рерна на 200 степени. По еден час месото малку поместете го со вилушка, протресете го и оставете уште малку да се испече одозгора, околу 20 минути. Послужете топло.

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!