ШНИЦЛИ во сос од пиво и кромид: Месото е извонредно меко, сосот е многу кремаст!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Месото е извонредно меко, сосот е многу кремаст.

Состојки:

  • 1 кг стек или врат без коски
  • сол и бибер
  • 3 големи кромида
  • 1 лажица брашно
  • 250-500 мл пиво
  • 0-250 мл вода
  • листови магдонос
  • малку лукче во гранули

Подготовка:

Излупете го стекот или вратот, посолете и побиберете. Во тава загрејте малку масло да зоврие, па пропржете ја секоја шницла, додека малку порумени од двете страни. Се редат во огноотпорен сад.

Кромидот ситно го сечкаме и го додаваме во тавата каде што се пржи месото. Се пржат неколку минути, на средна температура, па се прелива со чаша вода и се продолжува да се крчка.

- Advertisement -

Кога водата ќе испари, пржете го кромидот уште малку, додека не порумени. Потоа додадете брашно, измешајте и истурете пиво и вода или само пиво. Количината на пивото сами одредете ја по вкус. Промешајте и прелијте го месото.

Ставете во рерна на 200 степени. По еден час само со вилушка малку промешајте го месото, протресете го и оставете уште малку да се испече. Послужете топло.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!