ШИШАРКА колачи ПЕЧЕНИ ЗА САМО 15 МИНУТИ: Никогаш полесни, и не чекате тестото да нарасне!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Наполнете тегла или лимена кутија со прекрасно домашно колаче во форма на шишарка.

Бисквитите се одлична закуска кога ќе дојдат гости кај вас или со шолја чај или кафе по вкусниот ручек. Изгледаат како шишарки, а се прават многу лесно. Не мора ни да чекате тестото да нарасне. Ако сакате да поминувате време во кујната и да правите јадења со интересна форма, кои се едноставни за подготовка и имаат фантастичен вкус, тогаш пробајте ги овие колачиња.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 80 гр шеќер
  • 100 гр стопен путер
  • 350 гр брашно
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 1 лажичка ванилин шеќер
  • 1 лажичка сол
  • малку шеќер во прав

Подготовка:

Посолете ги јајцата, а потоа додадете ванилин шеќер и шеќер и изматете. Додадете путер, промешајте, па прелијте го просеаното брашно со прашокот за пециво. Замесете тесто, па формирајте ролат. Исечете 12-13 парчиња од приближно 50 гр. Обликувајте ги топчињата.

- Advertisement -

Од секое топче формирајте подолг тенок црв, па развлечете го со сукало. Преклопете, добивате како правоаголник, кој треба да го исечете како чешел, односно по надолжната страна до половина од ширината и да не сечете по целата должина, но до половина од ширината. Така ќе добиете долга лента насечена која потоа треба да ја замотате и ќе добиете форма налик на шишарка.

Се редат на плех обложен со хартија за печење. Печете на 180 ° C околу 15 минути. Посипете со шеќер во прав.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!