Шербет колачиња: Најубавите бабини колачиња кои се топат во уста…

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Изненадете ги најмилите и направете ги овие превкусни бабини колачиња.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 250 гр шеќер во прав
  • 250 гр маргарин
  • 250 гр свинска маст
  • 1 пециво
  • 1 ванила
  • 1 кг брашно (околу 1 кг)

За декорација

  • 100 гр чоколадо
  • малку сечкани ореви
  • малку мармелад од кајсии

Квасецот се остава во малку топла вода да се активира. Потоа брашното, квасецот и сите останати состојки се замесуваат во тесто.

Тестото се дели на два дела и во едниот се додава какао. Секоја од смесите се дели на два дела па така излегуваат по 2 бели топчиња и по 2 кафени.

- Advertisement -

Од едното бело и едното кафено топче се прават полжавчиња. Се расукува прво белата кора, па врз неа кафената и се витка како ролат. Од добиениот ролат се сечат парчиња со дебелина од 1,5 см.

Од второто бело топче и од второто кафено топче се прават формички со оревчиња – секое топче се дели на повеќе делови со големина на орев. Прво се расукува мала бела коричка и врз неа кафена, па се става по една половина јатка оревче и се завиткува како кифличка.

Се печат во загреана рерна на умерена температура, се додека да поруменат.

Подгответе го шербетот, ставете ја водата и шеќерот  да зовријат и на крај додаадете ја ванилата и лимоновата кора. Со топлиот шербет се полеваат испечените колачи и се оставаат да го впијат целиот шербет.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!