ЧУШПАЈЗ – стар рецепт за ЧОРБА ПОЛНА СО ЗЕЛЕНЧУК: Јадење што враќа спомени на мириси од кујната на баба!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Старомодниот ЧУШПАЈЗ е едно од најстарите јадења.

ЧУШПАЈЗ е едно од најстарите јадења приготвено од нашите баби. Јадењето е особено карактеристично за Војводина, особено во есен и зима кога е време на кисела зелка, која е најдобрата салата со ова јадење. Во ова јадење можете да додадете и друг зеленчук по ваш избор, како слатка пченка, пиперка или карфиол.

Состојки:

  • 250 гр боранија
  • 200 гр грашок
  • 3 компири
  • 1 кромид
  • 2 чешниња лук
  • 2 моркови
  • 100 мл сок од домати
  • половина лажица брашно
  • сол, бибер, пиперка
  • магдонос

Подготовка:

Ситно сечканиот кромид и лукот се пржат на масло додека не поруменат. Потоа додадете сечкани моркови, компири, грашок и боранија. Убаво налејте вода да се впие се, па кога малку ќе се свари додадете сок од домати.

- Advertisement -

Зачинете по вкус и варете додека зеленчукот целосно не омекне. На тивок оган пропржете ги брашното и пиперот на масло, па со ова прелијте ја чорбата и оставете да се крчка на блага температура. Кога е речиси готово исечкајте го магдоносот и додадете го во садот.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!