ЧОКО ЛОКО торта: Мека како путер, без печење и готвење!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пробајте и ќе разберете зошто ова слатко уживање стана хит!

Толку сочно, толку едноставно, со готови кори и фил кој само се меша, без готвење!

Состојки:

  • готови чоколадни кори за торта
  • 500 мл чоколадно млеко
  • 700 гр павлака
  • 300 гр мелени бисквити
  • 150 гр шеќер во прав
  • 500 гр шлаг + 1 кесичка
  • 500 мл кисела вода.

Подготовка:

За филот изматете го шлагот со кисела вода. Посебно изматете ја павлаката со шеќерот во прав, па додајте ги мелените бисквити, промешајте да се соединат, па додадете 4 лажици од претходно изматениот шлаг и промешајте. Ако е густо додадете уште две лажици шлаг. Ова може да варира поради сувоста на бисквитите.

- Advertisement -

Земете ја првата кора и добро посипете ја со чоколадно млеко. Кога ќе се впие, намачкајте една третина од филот, а врз него нанесете една третина од шлагот. Истата постапка повторете ја со остатокот од материјалот и завршете со четвртата кора. Посипете ја со чоколадно млеко, а одозгора украсете ја со кесичка шлаг, чоколадни трошки или шеќерни украси по избор.

По желба, не мора ни четвртата кора да ја ставите, туку може да завршите со последниот дел од филот и шлаг.

Колачот се прави за само половина час, многу е сочен и мек, а неговиот вкус сигурно ќе ве натера повторно да го направите!

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!