ЧОКО ИРВАСИ – НАЈУБАВИТЕ МАЛИ КОЛАЧИЊА ЗА НОВА ГОДИНА: Направете ги со најмалите членови од семејството и уживајте!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Во остатокот од текстот прочитајте како да ги направите најубавите колачиња во форма на ирваси.

Време е да ја украсите елката бидејќи доаѓа Нова година, но и да размислите што ќе има на вашата трпеза. Не треба да бидете слаткар за да ги направите овие преслатки мали колачи, бидејќи сè е толку едноставни и нема никој да одбие да проба.

Состојки:

  • 300 гр мелени бисквити
  • 100 гр путер
  • 100 мл сок од портокал
  • 100-150 гр млечна чоколада
  • переци
  • бели украсни топчиња
  • црвени бонбони

Подготовка:

Во сад измешајте ги бисквитите, растопениот путер и сокот од портокал. По потреба додадете уште малку сок од портокал и соединете ја смесата. Направете поголеми топчиња и наредете ги во чинија.

- Advertisement -

Ставете ги во замрзнувач 15 минути и за тоа време стопете го чоколадото. Потоа потопете ги топчињата во чоколадо и наредете ги на хартија за печење. Ставете по два переци на врвот на топката за да ги претставуваат ушите.

Во средината на топката ставете црвено бонбонче бидејќи го претставува носот, а горе белите топчиња. Потоа потопете чепкалка за заби во чоколадото и направете точки на белите топчиња, што ги претставуваат зениците.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!