ЧИРОСИ: Овој познат шпански деликатес е НЕОДРЕЧНО ВКУСЕН! 

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Често се служи за појадок, но може да се јаде во текот на денот.

Се прави од едноставно тесто кое содржи брашно и вода, пржено во длабоко масло, обично долгнавесто во форма, крцкаво и меко внатре, попрскано со шеќер и цимет по пржењето, а потоа потопено во чоколаден прелив. Ова е типична закуска која можете да ја најдете во секој агол на Шпанија!

Состојки:

  • 250 мл вода
  • 150 гр брашно
  • 3 јајца
  • коцка путер
  • шеќер, шеќер во прав, цимет

Подготовка:

- Advertisement -

Во тенџере сипете вода, додадете путер, па кога ќе зоврие додадете брашно и измешајте со жица. Кога малку ќе се олади се додава по едно јајце, се меша тестото да биде мазно без грутки – пенесто.

Во друго тенџере сипете масло да се загрее. Ставете го тестото во шприц кој ќе има потесен отвор за истиснување, истиснувајте го тестото во маслото со големина од околу 10-15 сантиметри и пржете додека не порумени.

Во сад на страна истурете малку шеќер измешан со шеќер во прав и додадете цимет. Истурете ги чиросите во шеќерот, извалкајте ги и послужете ги топли.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!