ЧЕРВИШ СПОРЕД РЕЦЕПТ НА БАБА: Традиционално пилешко јадење, печено со бешамел сос и лук!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Червиш е едно од јадењата на база на пилешко бело месо.

Пилешките гради или белото месо во кујните на нашите баби не беа толку ценети како, да речеме, батаците. Ова посно и фиброзно месо е генијално комбинирано со бешамел сос, со зачинета нота на лук. Така настанал червишот.

Состојки:

  • 400 гр пилешко бело месо
  • 150 мл масло
  • 4 чешниња лук
  • 6 лажици брашно
  • сол, бибер
  • билни зачин
  • свеж магдонос

Подготовка:

Во шерпата сипете вода, додадете бело месо и една лажичка сув билен зачин и варете додека месото не омекне. Кога ќе се свари месото, извадете го од шерпата, па исечете го на долги ленти или како што правеа нашите баби, исцепкајте го со прстите.

- Advertisement -

Оставете ја на страна водата во која сте го вареле месото. Во подлабоко тавче сипете го маслото, а кога ќе се загрее намалете го и ставете го исчистениот и сечкан лук и продинстајте. Потоа додадете шест лажици брашно и пропржете доволно за да не пожолти брашното.

Во садот што ќе го ставите во рерна, прво прелијте го месото со брашно и лук, а потоа посолете малку и истурете ја водата во која се вареше месото, па уште еднаш нежно промешајте. Садот се става во загреана рерна на 200 степени и се пече околу дваесет минути.

Украсете со листови свеж магдонос и послужете со прилог по ваш избор. Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!